Syrop na kaszel

Podanie odpowiedniego syropu na kaszel wiąże się z prawidłowym zdiagnozowaniem rodzaju kaszlu. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kaszlu: suchy oraz mokry.

Suchy kaszel nie wiąże się z wykrztuszaniem plwociny i dlatego też jest bardziej uciążliwy niż kaszel mokry. Z tego względu podstawowym zadaniem syropu na kaszel jest zmniejszenie jego natężenia przez hamowanie odruchu kaszlowego. Dobry syrop na suchy kaszel powinien mieć również działanie łagodzące oraz nawilżające podrażnionych błon śluzowych gardła i krtani.

Zadaniem kaszlu mokrego jest oczyszczanie dróg oddechowych z plwociny. Odpowiedni syrop na ten rodzaj kaszlu powinien rozrzedzać zalegającą wydzielinę, oczyszczać oskrzela oraz ułatwiać odkrztuszanie. Warto pamiętać, by syropów na mokry kaszel nie podawać choremu przed snem – mogą nasilić one kaszel w nocy przez co chory organizm nie będzie miał szansy właściwie się zregenerować.

By zmniejszyć uczucie dyskomfortu związanego z chorobą oraz przyjmowaniem leków, dla dzieci powstały smakowe syropy przeciwkaszlowe. Ułatwiają one podanie dziecku leku, a ich działanie w niczym nie odbiega od zwykłych syropów.

Kup teraz

zdecydowany sposób na kaszel

Lek Polecany w ostrych
i przewlekłych chorobach dróg oddechowych.

Dowiedz się więcej »

Flegamina o smaku miętowym Skład jakościowy i ilościowy: 5 ml syropu Flegaminy o smaku miętowym zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku (Bromhexini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na bromoheksynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 7 lat, gdyż preparat zawiera alkohol. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa; Informacji udziela: Teva Pharmaceuticals Polska Sp.z o.o., ul. Osmańska 12, 02-823 Warszawa, tel: +48 22 345 93 00, fax: +48 22 345 93 01, www.teva.pl. PO/FLG/17/0039

Kup teraz

jest suuuper na suchy kaszel

zwalcza suchy kaszel

Dowiedz się więcej »

SUPREMIN 4 mg/5 ml, syrop Skład jakościowy i ilościowy: 5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianu butamiratu. Wskazania do stosowania: Supremin jest lekiem przeciwkaszlowym, wskazanym do stosowania w ostrym, suchym kaszlu. Przeciwwskazania: w przypadku nadwrażliwości na butamirat lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz u pacjentów z fenyloketonurią. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. E. Plater 53, 00-113 Warszawa, Polska. Informacji udziela: Teva Pharmaceuticals Polska Sp.z o.o., ul Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, tel: +48 22 345 93 00, fax: +48 22 345 93 01, www.teva.pl PO/FLG/17/0039