Uderz w kaszel
z maksymalną
mocą 1

zalegającą w drogach oddechowych

i ułatwia odkrztuszanie.

Acetylcysteinum Flegamina 600mg

Acetylcysteinum Flegamina 600 mg, tabletki musujące

Dostępna w opakowaniu 10 sztuk

Męczy Cię mokry i uporczywy kaszel1? Szukasz wygodnej formy leku?

Jeśli cierpisz na trudności związane z odkrztuszaniem gęstej wydzieliny z dróg oddechowych2 – sięgnij po Acetylcysteinum Flegaminę, która rozrzedza śluz i ułatwia jego odkrztuszanie.

Jak działają tabletki musujące Flegamina?

Substancja czynna acetylocysteina zawarta w Acetylcysteinum Flegaminie jest lekiem rozrzedzającym uporczywy śluz w drogach oddechowych.2

Co to jest kaszel mokry?

Kaszel mokry jest spowodowany nagromadzeniem się wydzieliny w płucach. Mechanizm kaszlu uruchamia się, aby pozbyć się nadmiaru wydzieliny.

nie zawiera laktozy
nie zawiera laktozy3
może być przyjmowany niezależnie od posiłku
może być przyjmowany
niezależnie od posiłku3

Acetylcysteinum Flegamina - dawkowanie:

dorośli I dzieci > 12 lat
dorośli
i dzieci > 14 lat

1
tabletka
musująca

Tabletka musująca
1x
na dobę

Nie zażywać produktu bezpośrednio przed snem.

1. Maksymalna dostępna na rynku OTC dawka acetylcysteiny 600mg. OBWIESZCZENIE PREZESA URZĘDU REJESTRACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH, WYROBÓW MEDYCZNYCH
I PRODUKTÓW BIOBÓJCZYCH z dnia 8 lipca 2020 r. w sprawie ogłoszenia Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Acetylcysteinum Flegamina jest wskazana u młodzieży w wieku powyżej 14 lat i dorosłych do rozrzedzania śluzu i ułatwiania jego odkrztuszania w zapaleniu oskrzeli wywołanym przeziębieniem z towarzyszącą uporczywą wydzieliną dróg oddechowych i zmniejszonym transportem śluzu. Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. 3. Charakterystyka produktu leczniczego Acetylcysteinum Flegamina.

Informacja przygotowana na podstawie CHPL z 12.2020 r. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO: Acetylcysteinum Flegamina, 600 mg, tabletki musujące SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY: Jedna tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: Sód: 150 mg/tabletkę; Aspartam: 20 mg/tabletkę; Sacharoza: 17,5 mg/tabletkę; Glukoza (składnik maltodekstryny): około 14,5 mg/tabletkę; Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt CHPL 6.1.; POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Tabletka musująca. Białe do żółtawych, okrągłe, tabletki musujące, obustronnie płaskie i gładkie, o zapachu cytrynowym. SZCZEGÓŁOWE DANE KLINICZNE: Wskazania do stosowania: Acetylcysteinum Flegamina jest wskazana u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na acetylocysteinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie. Ze względu na dużą zawartość substancji czynnej, produktu Acetylcysteinum Flegamina nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. ul. Emilii Plater 53;00-113 Warszawa. NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU: 25397. Kategoria dostępności OTC – Produkt dostępny bez przepisu lekarza. Charakterystyka Produktu Leczniczego dostępna na stronie www.tevamed.pl

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa
Adres korespondencyjny: ul. Osmańska 12, 02-823 Warszawa; tel: +48 22 345 93 00; e-mail: teva.polska@teva.pl
FLE-PL-00071-10-21