Przewlekły kaszel

Jeżeli kaszel występuje nieprzerwanie przez ponad osiem tygodni, możemy stwierdzić że jest to rodzaj kaszlu przewlekłego.

Na ten typ kaszlu choruje do 12% całej populacji i dotyczy on zarówno mokrego (produktywnego), jak i suchego (nieproduktywnego) kaszlu. Przewlekły kaszel jest bardzo uciążliwą dolegliwością, która utrudnia normalne funkcjonowanie organizmu. Do jego najczęstszych przyczyn możemy zaliczyć astmę, alergię oraz refluks żołądkowo-przełykowy.

Diagnozując kaszel przewlekły najważniejsze jest ustalenie przyczyny jego występowania. Powszechnym czynnikiem powodującym ten typ kaszlu jest dym papierosowy. Nie jest on jednak jedynym czynnikiem sprzyjającym występowaniu przewlekłego kaszlu i z tego powodu bardzo ważna jest obserwacja własnego organizmu. Istotne jest ustalenie w jakich okolicznościach kaszel się nasila: w domu, w nocy, rano, na dworze, po wysiłku itp. Dalsze postępowanie medyczne związanie z leczeniem przewlekłego kaszlu uzależnione jest od powodów jego występowania. W większości przypadków udaje się ustalić jego przyczynę.

Często zdarza się również, że przewlekły kaszel jest tylko jednym z objawów występowania innej choroby w organizmie. W tym przypadku niezbędna jest porada lekarska w celu podjęcia właściwego leczenia.

Grabowski M., Barg W.; Leczenie kaszlu przewlekłego; Medycyna po Dyplomie; vol 20; 5; 2011

Kup teraz

Zwalczaj kaszel, działaj na przyczynę*

Lek Polecany w ostrych
i przewlekłych chorobach dróg oddechowych.

Dowiedz się więcej »

Flegamina o smaku miętowym * Charakterystyka produktu leczniczego Flegamina; Infekcje dróg oddechowych obserwowane w praktyce klinicznej są najczęściej wywołane przez takie patogeny jak wirusy lub bakterie. Zmiana morfologii śluzu prowadzi do zmiany konsystencji na lepką i gęstą, która wiąże bakterie i wirusy i jest miejscem ich rozwoju. Car H. Śluz, rzęski, surfaktant – rola i regulacja w infekcjach dróg oddechowych w praktyce pediatrycznej. Klinika Pediatryczna 2015;23(2). Purushothama VD, Chien L. Chapter 93 Infections of the Respiratory System. Medical Microbiology, 4th edition. Galveston (TX): University of Texas Medical Branch at Galveston; 1996.
Skład jakościowy i ilościowy: 5 ml syropu Flegaminy o smaku miętowym zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku (Bromhexini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na bromoheksynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 7 lat, gdyż preparat zawiera alkohol. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa; Informacji udziela: Teva Pharmaceuticals Polska Sp.z o.o., ul. Osmańska 12, 02-823 Warszawa, tel: +48 22 345 93 00, fax: +48 22 345 93 01, www.teva.pl.

Kup teraz

Odpowiedzialny sposób na kaszel

zwalcza suchy kaszel

Dowiedz się więcej »

SUPREMIN 4 mg/5 ml, syrop Skład jakościowy i ilościowy: 5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianu butamiratu. Wskazania do stosowania: Supremin jest lekiem przeciwkaszlowym, wskazanym do stosowania w ostrym, suchym kaszlu. Przeciwwskazania: w przypadku nadwrażliwości na butamirat lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz u pacjentów z fenyloketonurią. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. E. Plater 53, 00-113 Warszawa, Polska. Informacji udziela: Teva Pharmaceuticals Polska Sp.z o.o., ul Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, tel: +48 22 345 93 00, fax: +48 22 345 93 01, www.teva.pl