Przyczyny kaszlu w nocy

Kaszel w nocy jest bardzo niewygodną i uporczywą przypadłością. Utrudnia on sen oraz prawidłową regenerację organizmu. Dowiedz się, jakie są jego przyczyny oraz sposoby zwalczania.

Przyczyn nocnego kaszlu jest wiele, jednak do najbardziej znanych należy refluks żołądkowo-przełykowy. Ta przypadłość spowodowana jest cofaniem się z żołądka płynów, które odpowiadają za podrażnienia gardła. Przy tego typu kaszlu najważniejsze jest, by przed snem załagodzić wszelkie podrażnienia dróg oddechowych.

Jeśli przyczyną nocnego kaszlu jest refluks żołądkowo-przełykowy, warto pamiętać, by podczas snu głowa znajdowała się wyżej od reszty ciała. W tym celu można podłożyć pod głowę większą ilość poduszek, by znajdować się w pozycji półleżącej.

Również suche powietrze podrażnia gardło i może przyczyniać się do nocnych napadów kaszlu. Optymalny procent nawilżenia powietrza wynosi 40-50%.  Natomiast jeśli wilgotność powietrza będzie większa, może to sprzyjać rozwojowi roztoczy oraz pleśni, które mogą powodować nocny kaszel o podłożu alergicznym.

Alergenów, które mogą być odpowiedzialne za wywoływanie nocnego kaszlu, jest wiele. Do najczęściej spotykanych należą roztocza, pleśnie, pyłki roślin oraz futro zwierząt. By potwierdzić lub wykluczyć udział alergenów w nocnych napadach kaszlu, niezbędne jest skontaktowanie się z alergologiem oraz wykonanie odpowiednich testów.

U dzieci nocny kaszel jest bardzo często objawem zapalenia górnych dróg oddechowych. W łagodzeniu kaszlu o takim podłożu prostym i sprawdzonym sposobem jest miód gryczany. Można dodać go do herbaty i podać dziecku przed snem.

https://www.mp.pl/pacjent/dieta/lista/79419,czy-miod-moze-lagodzic-kaszel-u-dzieci data dostępu: 8.11.2018

Kup teraz

Zwalczaj kaszel, działaj na przyczynę*

Lek Polecany w ostrych
i przewlekłych chorobach dróg oddechowych.

Dowiedz się więcej »

Flegamina o smaku miętowym * Charakterystyka produktu leczniczego Flegamina; Infekcje dróg oddechowych obserwowane w praktyce klinicznej są najczęściej wywołane przez takie patogeny jak wirusy lub bakterie. Zmiana morfologii śluzu prowadzi do zmiany konsystencji na lepką i gęstą, która wiąże bakterie i wirusy i jest miejscem ich rozwoju. Car H. Śluz, rzęski, surfaktant – rola i regulacja w infekcjach dróg oddechowych w praktyce pediatrycznej. Klinika Pediatryczna 2015;23(2). Purushothama VD, Chien L. Chapter 93 Infections of the Respiratory System. Medical Microbiology, 4th edition. Galveston (TX): University of Texas Medical Branch at Galveston; 1996.
Skład jakościowy i ilościowy: 5 ml syropu Flegaminy o smaku miętowym zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku (Bromhexini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na bromoheksynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 7 lat, gdyż preparat zawiera alkohol. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa; Informacji udziela: Teva Pharmaceuticals Polska Sp.z o.o., ul. Osmańska 12, 02-823 Warszawa, tel: +48 22 345 93 00, fax: +48 22 345 93 01, www.teva.pl.

Kup teraz

Odpowiedzialny sposób na kaszel

zwalcza suchy kaszel

Dowiedz się więcej »

SUPREMIN 4 mg/5 ml, syrop Skład jakościowy i ilościowy: 5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianu butamiratu. Wskazania do stosowania: Supremin jest lekiem przeciwkaszlowym, wskazanym do stosowania w ostrym, suchym kaszlu. Przeciwwskazania: w przypadku nadwrażliwości na butamirat lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz u pacjentów z fenyloketonurią. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. E. Plater 53, 00-113 Warszawa, Polska. Informacji udziela: Teva Pharmaceuticals Polska Sp.z o.o., ul Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, tel: +48 22 345 93 00, fax: +48 22 345 93 01, www.teva.pl